Dla Rodziców

Warsztaty dla Rodziców „Pozytywne Rodzicielstwo”

Masz wrażenie, że w Twoim domu panuje chaos, a Ty tracisz kontrolę nad sobą i swoimi dziećmi?

Płacz, wrzask i agresja to rutynowe zachowanie Twoich dzieci gdy tylko coś pójdzie nie po ich myśli?

Prośby, groźby, kary – nic nie działa?

Szukasz skutecznego sposobu na wprowadzenie ładu i spokoju w Twoim domu?

Weź udział w cyku warsztatów online opartych na pozytywnej dyscyplinie, pełnej szacunku i miłości metodzie wychowawczej.

W czasie warsztatów dowiesz się dlaczego dzieci nie zawsze zachowują się zgodnie z oczekiwaniami dorosłych i co my, jako rodzice możemy zrobić by zachowań takich było mniej. Poznasz i przećwiczysz szereg technik wzmacniających Twoją relację z dzieckiem, co z kolei pomoże Ci wychować Twoje dziecko na pewnego siebie, samodzielnego i odpowiedzialnego człowieka.

PROGRAM CYKLU OBEJMUJE NASTĘPUJĄCE TEMATY:

1. POZYTYWNE PODEJŚCIE, czyli wprowadzenie do Pozytywnej Dyscypliny. Jak być uprzejmym i stanowczym jednocześnie.

2. DLACZEGO DZIECI ŹLE SIĘ ZACHOWUJĄ, czyli cztery sposoby zachowania dzieci i jak sobie z nimi radzić

3. KARA – CO ZAMIAST NIEJ, czyli jak w przyjazny dla dziecka sposób egzekwować to, na czym nam zależy.

5. BUDOWANIE OSOBISTEJ MOCY DZIECKA, czyli jak wspierać bez rozpieszczania.

6. WSZYSCY SĄ WAŻNI, ALE KAŻDY JEST INNY, czyli jak zaspokajać potrzeby wszystkich członków rodziny… i co do tego wszystkiego ma kolejność urodzenia.

Szkolenia są prowadzone metodą warsztatową. Cykl 8 spotkań jest skonstruowany tak, by uczestnicy warsztatów mogli stopniowo wprowadzać w życie poznane treści i pod okiem eksperta dokonywać pozytywnych zmian w swoich rodzinach.

By udział w warsztatach mogli wziąć oboje rodziców utworzymy dwie grupy warsztatowe. Będziemy spotykać się raz w tygodniu na dwie godziny.

GRUPA 1: Start 12 kwietnia godz. 10-12

                 Spotykamy się przez kolejnych 8 poniedziałków

                 Link do formularzu zapisu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeG5am67HJJZGKSQ3nTI0J_yrYhwMRf9Hci-d0uXo67HJMnLw/viewform

GRUPA 2: Start 15 kwietnia godz. 18:30-20:30

                  Spotykamy się przez kolejnych 8 czwartków

                  Link do formularzu zapisu:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdlDXogovauBj44LAkHo5T7sgm9z2-dYdXBlQGMRGJ0hPyeKQ/viewform KIEDY?

GDZIE? Online

KOSZT:

Warsztaty są bezpłatne, organizowane przez Związek Dużych Rodzin 3+ Koło Michałowice. Projekt finansowany ze środków Urzędu Gminy  Michałowice dlatego pierwszeństwo w udziale w szkoleniach mają mieszkańcy gminy Michałowice.

PROWADZĄCA:

Katarzyna Malinowska: pedagog, socjoterapeuta, mediator rodzinny, certyfikowany edukator pozytywnej dyscypliny. Prowadzi warsztaty, szkolenia oraz konsultacje indywidualne dla rodziców. Pomaga im zrozumieć zachowania dzieci, a także przechodzić przez trudne etapy zmian w rodzinie (narodziny kolejnego dziecka, powrót mamy do pracy, adaptacja dziecka do przedszkola, rozstanie rodziców itp). Pracuje w duchu pozytywnej dyscypliny, pełnej szacunku i miłości metody wychowawczej wspierającej dzieci w stawaniu się coraz bardziej odpowiedzialnymi, zaradnymi, pewnymi siebie i empatycznymi ludźmi. Ekspert Linii 3 Plus – telefonu wsparcia dla rodzin wielodzietnych. Zaangażowana w działania wielu organizacji dzialających na rzecz dziecka i rodziny (Związek Dużych Rodzin 3+, Konfederacja Kobiet RP, Fundacja pod wspólnum dachem i in.). Właścicielka Pracowni Szkoleniowej „Rodzina na warsztat” (www.rodzinanawarsztat.pl). Mama trojki dzieci (m.in. naszej Madzi z „Biedronek” :)).

Oto jak uczestnicy wcześniejszych edycji warsztatów oceniają swój udział w szkoleniach:

„Zajęcia pozwoliły mi zrozumieć moje dzieci, to co faktycznie kryje się za ich reakcjami i zachowaniami. Polecam zajęcia innym rodzicom. Pozwalają lepiej poznać swoje dzieci i zrozumieć ich zachowania. Są też skarbnicą wiedzy o nas – rodzicach. Pozwalają poznać nasze mocne strony i stereotypy, które nami zawładnęły w wychowaniu”

Ania, mama Kacpra (9) i Konrada (5)

„Warsztaty zmieniły mój sposób myślenia odnośnie zachowań moich dzieci. Dzisiaj wiem, że najważniejsza jest praca nad sobą.” Magda, mama Nadii (14), Malwiny (12) i Fryderyka (10)

„Szkolenia pomogły mi zrozumieć „drugie dno” zachowań moich dzieci. Liczę, że teraz moje dzieci będą chciały ze mną rozmawiać, dzielić się problemami/uczuciami” Karolina, mama dwójki dzieci w wieku 3,5 i 1,5 roku

„Zdecydowanie polecam zajęcia rodzicom, nauczycielom, dziadkom, opiekunom do dzieci. Powiedziałabym, że jest to najlepsza metoda z jaką się do tej pory spotkałam, w krótkim czasie przynosi porządane efekty, pozwala uświadomić sobie, że dzieci chociaż małe należy im się szacunek. Każde zajęcia wnosiły coś nowego. Już widzę pierwsze efekty pozytywnych zmian w mojej rodzinie. Dzisiaj wiem, że zmiany należy zaczynać od siebie, a potem wymagać od innych. Dostrzegam zmiany w relacjach między rodzeństwem, dzieci odnoszą się do siebie z szacunkiem” Renata, mama Zosi (11) i Marysi (6)

Więcej informacji pod nr tel: 502244173

@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@

 

 

Ubezpieczenie PZU – ogólne warunki

Rok szkolny 2020/2021

OWU NNW PZU

Dokument o produkcie ubezpieczeniowym NNW PZU Edukacja 2019