Z Afryki

„Bueno błandżi” – „Dzień dobry!”

Dnia 21.10.2020r. w ramach „Tygodnia Misyjnego” w naszym przedszkolu pojawiły się postulantki s. Paulina oraz s. Iza.

S. Paulina przez rok była w Afryce i opowiedziała nam o swoim pobycie na tym gorącym kontynencie. Dzieci dowiedział się jak wygląda flaga Zambii: kolory czerwony symbolizuje wolność, czerń obywateli Zambii a pomarańczowy zasoby naturalne i bogactwo minerałów.

Przedszkolaki przypomniały sobie „Kim jest Misjonarz?”, dowiedziały się co to jest „czitenga”i do czego służy, a także obejrzały prezentację multimedialną z której dowiedziały się: w co się bawią dzieci w Zambii, jak pomagają i czy lubią śpiewać i tańczyć. Na koniec naszego spotkania dzieci nauczyły się prawdziwej piosenki oraz tańca afrykańskiego.