WYCIECZKA DO GOSPODARSTWA AGROTURYSTYCZNEGO „GOŚCINIEC WIECHA”

        W minioną środę całe nasze przedszkole udało się na wycieczkę autokarową do gospodarstwa agroturystycznego „Gościniec Wiecha” w Kawęczynie. Spędziliśmy tam przyjemnie i bezpiecznie czas, a jednocześnie dzieci poznały kulturę ludową, pracę i życie na wsi.

Nasz pobyt w gospodarstwie rozpoczął się od staropolskiego powitania przez gospodynię chlebem i solą. Po poczęstunku – przedszkolaki udały się do piekarni, gdzie poznały historię powstawania chleba „od ziarenka do bochenka”. Oglądały starą wiejską chatę, zagrodę i różne zgromadzone tam sprzęty z dawnych czasów. Miały również okazję sprawdzić jak doi się krowę – oczywiście sztuczną. Byliśmy również w kuźni, gdzie dzieci obserwowały pokaz wybijania monety oraz dowiedziały się dlaczego podkuwa się konie. Pani przewodnik zabrała nas także do młyna i do wiejskiej szkoły, gdzie każdy mógł usiąść w zabytkowej ławce. Dzieci wysłuchały opowiadania Pani przewodnik, jak w dawnych czasach odbywała się edukacja szkolna, a nawet jak utrzymywano dyscyplinę wśród uczniów, a podczas spaceru przez las, przedszkolaki obserwowały całe rodziny danieli. Wiele radości sprawiła dzieciom przejażdżka po terenie Gościńca wozem ciągniętym przez traktor.

Po wielu atrakcjach wszyscy wróciliśmy zmęczeni oraz bardzo zadowoleni z udanej wycieczki.

      Bardzo dziękujemy pracownikom „Gościńca Wiecha” za serdeczne przyjęcie nas w swoich progach.