ŚWIĘTA TERESA Z LISIEUX PATRONKĄ GR. „BIEDRONKI”

Co należy robić by zostać świętą lub świętym?…

Przedszkolaki już  to wiedzą!

Tak jak św. Teresa od  Dzieciatka Jezus należy podążać „małą drogą do świętości” czyli wykonywać drobne uczynki i prace dnia codziennego  oraz ofiarować je Panu Bogu.

Postać św. Teresy ukazały w krótkiej inscenizacji dzieci z grupy Biedronki, które w czwartek – 1 października  świętowały liturgiczne wspomnienie Patronki swojej grupy. „Starszaki”, chcąc zatrzymać w pamięci  koleżanek i kolegów postać św. Teresy, podarowały im małe niespodzianki  z wizerunkiem swojej patronki  i „cukierkiem karmelkiem” w środku, który kojarzy się z zakonem Sióstr Karmelitanek Bosych, do którego Zgromadzenia, siostra Teresa należała.

      I my pragniemy naśladować „Mała Teresę” i tak jak ona widzieć Pana Boga w drugim człowieku.