Kolorowe INDIE

W piątek 23 października  w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty pt.: „Kolorowe Indie”, prowadzone przez przewodnika wycieczek zagranicznych. Każda z grup zapoznała się ze zwyczajami mieszkańców Indii. Poznała historię powstania Tadź Mahal – indyjskiego zabytku – mauzoleum wzniesionego przez Szahdżahana na pamiątkę przedwcześnie zmarłej, ukochanej żony Mahal. Przedszkolaki oglądały lalki, którymi bawią się hinduskie dzieci. Chłopcy przymierzali strój indyjskiego maharadży a dziewczynki strój indyjskiej damy. Dzieci mogły poczuć zapach szafranu – przyprawy, którą Hindusi pozyskują z krokusa purpurowego. Na prezentowanych zdjęciach zobaczyły rzekę Ganges oraz zapoznały się ze słowem handel barterowy – czyli wymiana towaru za towar bez pośrednictwa pieniądza.

s. Anna Żurawska