Dzień Babci i Dziadka z Motylami

W dniu 21. stycznia grupa Motylki świętowała Dzień Babci i Dziadka. Na ten dzień dzieci zaprosiły swoje kochane babcie i dziadków do przedszkola, by zaprezentować im swoje umiejętności.

Dzieci zaczęły piosenką z instrumentami „Koncert na 102”, by następnie przenieść dziadków w klimat wierszy Brzechwy i Tuwima tj. „Abecadło”,  „Kotek”, „Kwoka”, „Leń”, „Pomidor”, „Zosia Samosia”. Były także wiersze dla dziadka i babci. Puentą występu było stwierdzenie, iż wnukowie i wnuczki najbardziej lubią, gdy to dziadkowie czytają/ opowiadają im bajki. „Bo na świecie nie znajdziecie
takich bajek i zagadek jakie wnukom opowiada, moja babcia i mój dziadek” wyśpiewały dzieci.

Występ zakończyło wyznanie dziadkom miłości i odśpiewanie im „Sto lat”. Każdy wnuk i wnuczka miał dla dziadka i babci prezent w postaci kwiatka.

Agnieszka Kozłowska-Mis