Jasełka z Motylkami

    W tym roku Jasełka w grupie „Motylki” odbyły się zgodnie z terminem – w poniedziałek 16 grudnia, a na widowni zasiedli Rodzice, Rodzeństwo oraz Babcie i Dziadkowie.

„Motylki” swój występ rozpoczęły od tańca i pantomimy przedstawiającej scenę zwiastowania, a następnie przedstawiły historię Marii i Józefa szukających miejsca do schronienia na noc, którzy po bezowocnych poszukiwaniach zdecydowali się przenocować w szopce. Tam wśród blasku gwiazd, tańca i śpiewów aniołów narodziło się długo wyczekiwane Dzieciątko. Do małego Jezuska, by złożyć pokłon oraz dary,  przybyli goście: pasterze i mędrzec – w tym roku tylko jeden, gdyż dwaj koledzy rozchorowali się. Całość przedstawienia przeplatana była piosenkami o tematyce adwentowej, pastorałkami oraz kolędami tworzącymi ten niepowtarzalny klimat radości i refleksji. Ważna rolę odegrał w przedstawieniu taniec, który uatrakcyjnił całe widowisko.

Ogromne zaangażowanie młodych aktorów opłaciło się, gdyż przedstawienie zostało nagrodzone gromkimi brawami, a dzieci miały możliwość uczestniczenia w tradycji, a także zaprezentowania swoich umiejętności.