Listopadowe teatrzyki

Listopad mamy w przedszkolu dość ciekawy i nieco zabiegany. Był już Bal Wszystkich Świętych, były Apele Patriotyczne, wizyty w Komorowskiej bibliotece, a przed nami jeszcze zaplanowane odwiedziny s. Weroniki – przełożonej wszystkich naszych sióstr. O tym trochę później. Bo teraz na czasie teatrzyki.

Były w tym miesiącu AŻ dwa.

„Zagubiony przyjaciel” – poznaliśmy losy małego króliczka, który zgubił się wracając z wakacji. Dzielni detektywi szukali go bardzo skrupulatnie aby zwrócić go tęskniącej za nim Kasi. Poszukiwania były organizowane na szeroką skalę, bo nawet w akcje włączyła się telewizja. Wszystko skończyło się dobrze i oprócz swojego pupila Kasia zyskała jeszcze jednego wiernego przyjaciela- też króliczka.

„Lekcja o Polsce czyli bajka o Wiśle, Smoku wawelskim oraz Warsie i Sawie” – przenieśliśmy się ni to na lekcje historii, ni j. polskiego, ale dowiedzieliśmy się skąd się wzięła nazwa naszej stolicy – Warszawy, gdzie bierze początek nasza największa rzeka Wisła  i jak to było ze straszliwym Smokiem, który ‚okupował” cały Kraków. Nie ma to jak dobry teatrzyk:)