Literacki Jedwabny Szlak

W listopadzie dzieci z naszego Przedszkola  z grup „Biedronki” i „Motylki”  udały się do Gminnej Biblioteki Publicznej im. M. Dąbrowskiej w Komorowie, gdzie kolejny raz uczestniczyły w projekcie.: „Literacki Jedwabny Szlak”  realizowanym przez Fundację Edukacji Międzykulturowej. Tym razem przedszkolakom przybliżona została kultura Japonii.

Przedszkolaki przypomniały sobie co to jest panią Moniką z Fundacji Edukacji Międzykulturowej rozmawiały o podróżach, środkach transportu i… odległościach.

Z dużym zaciekawieniem wysłuchały pięknej japońskiej opowieści o małej dziewczynce i jej przyjaciołach – motylach, a następnie wykonały wachlarze zdobione motywem motyli. Samodzielnie wykonane prace „Biedronki” zabrały ze sobą do przedszkola.

Na zakończenie spotkania przedszkolaki wypożyczyły książki, które przeczytają wraz ze swoimi nauczycielami w przedszkolu.

Za zorganizowanie ciekawych zajęć w przyjaznej bibliotece składamy serdeczne podziękowania pani Monice Bryzek i pracownikom  Gminnej Biblioteki Publicznej w Komorowie.

p. Basia